Новости Экономика амкубензин

АМКУ придумав, як знизити ціну на бензин

1
base article image

Для запобігання зростанню цін на нафтопродукти Антимонопольний комітет ініціює зміну методики визначення собівартості імпорту цієї продукції.

Про це у понеділок заявив в.о. голови комітету Олександр Мельниченко, передав «КомерсантЪ-Україна».

Він наголосив, комітет пропонує враховувати вартість нафтопереробки на українських НПЗ.

АМКУ ініціює проведення розширеного засідання експертно-аналітичної групи з питань розвитку ринку нафти і нафтопродуктів при Мінпаливенерго за участю представників уряду і найбільших операторів ринку.

«Чинником, який сприяв необгрунтованому підвищенню цін на нафтопродукти, були деякі дії експертно-аналітичної групи: при розрахунку орієнтовної ціни на нафтопродукти не враховувалася собівартість продукції, що виробляється на українських НПЗ», - пояснив він.

У Мінпаливенерго звинувачення АМКУ заперечують. «Сьогодні ціна формується виключно на ринкових принципах», - повідомили в прес-службі міністерства.

Учасники ринку висловили готовність розглянути пропозицію АМКУ. «Головне, щоб був конструктивний діалог і бажання аналізувати різні точки зору», - відзначив заступник директора департаменту громадських комунікацій «ТНК-ВР Коммерс» Дмитро Звєрєв.

«Українські НПЗ є так званим буфером коливання цін на світовому ринку, але вони не рятують Україну від зростання або падіння цін, а роблять ці коливання плавнішими», - відзначили в прес-службі «Лукойла».


 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.