Погода
Погода в Киеве
Погода в Харькове
Погода во Львове

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Новости Экономика государствокредитыкомпенсация

Добкін: Держава компенсуватиме сільгоспвиробникам процентну ставку за кредитами

1
base article image

На державному рівні опрацьовується остаточний варіант пропозицій компенсації відсоткової ставки сільгосппідприємствам за взяті кредити.

Про це повідомив голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін сьогодні під час наради в адміністрації, передає прес-служба ОДА.

"Є інформація, що відсоток, який виплачуватимуть господарства, не буде перевищувати 5%. Решту візьме на себе держава. Це будуть реальні вливання в аграрний сектор нашої держави. Вже надійшли 390 тис. грн. компенсації. А всього на ці цілі в бюджеті країни буде заплановано 1 млрд. 200 млн. грн", - сказав посадовець.

Він зазначив, що "бездумних" перерахувань сільському господарству не буде, докорінно змінюється ставлення держави до цього сектора. "Ефективність роботи сільгоспвиробника буде оцінюватися за трьома критеріями: 1) інвестиції, залучені у виробництво; 2) якість продукції, що випускається; 3) ринки збуту", - зазначив губернатор.

"І буде реальна допомога - компенсація процентної ставки. З одного боку — фінансовий тягар держава частково бере на себе, а з іншого боку — кредит залишається на підприємстві, і ніхто не буде діяти навмання. Адже кредит треба буде віддавати, от підприємства і будуть боротися і за якість та за ринки збуту", - підкреслив М. Добкін.

Як раніше відзначав заступник Харківської ОДА Віталій Алексейчук, на державному рівні повинен бути зафіксований і розмір самої процентної ставки, наприклад, 25%. Щоб банки, чекаючи на компенсації з боку держави, не почали її змінювати в бік збільшення.
"Сільське господарство - це сезонне виробництво, тому йому без кредитування не вижити. Весь світ живе за рахунок кредитів ", - зазначив В. Алексейчук.
 

Загрузка...
Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.