Новости Экономика ндсаграрии

Аграріїв змусять платити ПДВ

1
base article image

Верховна Рада може скасувати закон щодо звільнення аграріїв від ПДВ, який діє вже протягом одинадцяти років.

Відповідний урядовий законопроект, який повертає ПДВ для аграріїв, у четвер був зареєстрований у Верховній Раді.

У разі його схвалення надходження до держбюджету можуть зрости приблизно на три мільярди гривень, підрахували експерти. У той же час це спровокує зростання цін на сільгосппродукцію в середньому на 10%, упевнені вони.

Розроблений урядом законопроект №7016, який вчора був внесений у Верховну раду, передбачає виключення із закону "Про держпідтримку сільського господарства" норми про звільнення виробників сільгосппродукції від сплати ПДВ. Документ вже погоджений з Мінфіном, ДПАУ, Мінекономіки, Мін'юстом і Держкомпідприємництва, наголошується в пояснювальній записці.

Аграрії не платять ПДВ з 1999 року. "Саме завдяки цьому сільськогосподарської галузі вдалося вижити і встати на ноги, - запевнив гендиректор агрокомпанії 'Укрзернопром Агро' Євген Ленг. - До того, як ця норма була схвалена, агросектор в країні не розвивався".

Враховуючи, що останні два роки через кризу аграрії були змушені торгувати сільгосппродукцією за низькими цінами, а в нинішньому році через погані погодні умови отримали малий урожай, це дуже несвоєчасне рішення, зауважив Є. Ленг.

За оцінками експертів, в нинішньому році до продовольчої пшениці можна буде віднести не більше 35% пшениці (для порівняння: у 2009 році - 40-50%). У багатьох країнах, зокрема в ЄС і США, сільгоспвиробники мають спеціальний режим оподаткування, підкреслив Є. Ленг.
У випадку схвалення ініціативи щорічні надходження до держбюджету можуть зрости приблизно на 3 млрд грн, підрахував голова Союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів Іван Томич. Крім того, скасування пільгового режиму оподаткування - це одна з вимог МВФ, додав президент Союзу податкових консультантів Леонід Рубаненко.

При цьому І. Томич наголосив, що повернення ПДВ погіршить фінансове становище всього агросектору, особливо невеликих фермерських господарств, які будуть змушені піти з ринку: "Збільшення податкового навантаження неминуче призведе до подорожчання всіх продуктів харчування в країні - ціни на сільгосппродукцію зростуть у середньому на 10% ".

Спроби скасувати пільговий режим оподаткування для сільгоспвиробників робилися вже кілька разів. З такою ініціативою, за словами І. Томича, виступав, зокрема, екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник. "Але Верховна рада прислухалась до громадських організацій і відхиляла законопроект", - відзначив він.

Про відмову підтримувати ініціативу вчора заявив народний депутат Партії регіонів Віктор Бондаренко. "Користь для бюджету буде незначною, але поставить в складні умови аграріїв, які виявляться без коштів на лізинг сільгосптехніки, закупівлю добрив", - сказав він. "Не може бути й мови про підтримку ініціативи, яку уряд розробив у рамках принизливих вимог МВФ, але яка б'є по агросектору, - заявив народний депутат Компартії Леонід Грач .- Я впевнений, що наша фракція буде голосувати проти - ми не піднімемо руку на вимираючі село ".
 

За матеріалами: Коммерсант-Украина 

Загрузка...
Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.