Новости Политика

«Луганськтепловоз» знову повернули державі

2
base article image

Київський господарський суд у середу задовольнив позов Фонду держмайна України про скасування продажу держпакету акцій підприємства російському «Брянському машзаводу». 

Держпакет акцій «Луганськтепловозу», відповідно до рішення суду, знову належить державі.
 
Про це заявив голова Фонду держмайна України Олександр Рябченко.
 
Причиною розірвання договору купівлі-продажу стала невиплата російською компанією заявленої на приватизаційний конкурс суми за держпакет акцій «Луганськтепловозу».  Разом з тим, чиновник не виключає, що «Брянський машзавод» подаватиме апеляцію на судове рішення. Та й експерти сумніваються, що російський інвестор так просто віддасть українське підприємство, адже українська сторона вимагає від «Брянського машзаводу» заплатити 82 млн. гривень за недодержку у придбанні «Луганськтепловозу», а також пеню в розмірі понад 2 мільйони гривень. «Росія опікуватиметься захистом прав своїх інвесторів і щонайменше російські політики запитуватимуть в українських: що там відбувається. Цей прецедент дуже б’є по репутації України, а ніж стимулює бажання інших інвесторів інвестувати в Україну» -, сказав Deutsche Welle керівник інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський.

На його думку, умови продажу «Луганськтепловозу» унеможливили серйозну конкуренцію на приватизаційному конкурсі і це відбилося на його результатах. Бураковський впевнений, якщо український уряд при повторній приватизації захоче отримати за «Луганськтепловоз» більшу ціну, то треба реальна конкуренція на конкурсі. А конкуренція, на думку експерта можлива лише коли потенційного інвестора звільнять від довгострокових деталізованих зобов’язань, які об’єктивно не можуть бути виконаними.

Нагадаємо, що у приватизаційному конкурсі на купівлю держпакету акцій «Луганськтепловоз» брали участь дві компанії - ВАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання ім. Фрунзе", початкова цінова пропозиція якого становила 400 мільйонів гривень і «Брянський машзавод», який запропонував за пакет акцій підприємства на 10 мільйонів більше. Третя компанія, що подала заявку на конкурс - "Мантара Холдинг" не була допущена Фондом держмайна до участі у ньому.

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.